sada PRODRIVe-500, 48V, 48Nm, batéria Samsung 48V/12,5Ah

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 7

Kvalitná prestavbová sada s nadštandardným výkonom motora 500W, rýchlosťou 30km/h a batériou Samsung s kapacitou 600Wh slúži na prestavbu bežného bicykla na plnohodnotný elektrický bicykel. Pohon zabezpečuje motor AKM alebo Shengyi vhodný na dosahovanie vysokého krútiaceho momentu až 48Nm, preto je táto sada vhodná aj na kopcovité cesty so stúpaním do 18°. Sada je vhodná pre 90% bežných bicyklov so šírkou rozchodu zadnej vidlice 13,5cm s kolesom upevneným pomocou štandardnej rýchloupínacej osky. V ráme potrebujete mať dostatok miesta pre umiestnenie batérie, preto zvyčajne nie sú vhodné bicykle s rámom menším ako 17" (napr. niektoré dámske horské bicykle) , alebo celoodpružené bicykle (zadný tlmič zaberá miesto v ráme).

UPOZORNENIE: bicykel s týmto pohonom je určený len pre športové účely, jazdu na uzavretých a zabezpečených tratiach alebo pre experimentálne využitie ! Parametre prekračujú povolený výkon 250W aj rýchlosť 25km/h dané európskou smernicou EN15194 pre elektrobicykle a NESMÚ byť používané na verejných komunikáciách, cyklocestách apod. Jazdecké schopnosti jazdca ako aj jeho bezpečnostná výstroj musí zodpovedať vyššiemu výkonu a rýchlosti tohoto elektropohonu !  

 

Dostupnosť skladom
výplet a koleso
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Bežná cena 859 Euro
Ušetríte 20 Euro (–2 %)
839 Euro    
Kód tovaru 2402/LEN
Značka PRODRIVe
Kategória Sady so zadným motorom (kr.moment 48Nm)
Záruka 2 roky
 

VÝHODY PRESTAVBY BICYKLA NA ELEKTROPOHON: Bicykel prestavaný pomocou tohoto 500W elektropohonu svojím výkonom, rýchlosťou a dynamickými vlastnosťami prevyšuje bežne dostupné továrenské elektrobicykle, ktoré majú iba 250W motor. Namiesto bežnej 25km/h rýchlosti dosahuje až 30km/h. Zároveň je prestavba o 200€ až 700€ lacnejšia ako najlacnejšie hotové ebiky na trhu. Bežné elektrobicykle používajú 36V batérie, v našej sade je až 48V batéria, teda pri rovnakom výkone postačuje o 25% nižší elektrický prúd, čo prináša nižšie elektrické straty a vyššiu efektivitu. Elektrobicykel je oproti klasickému už výrazne zložitejší stroj, takže majiteľ musí rátať aj s budúcimi investíciami do náhradných dielov, hlavne batérií s typickou životnosťou 4-6 rokov. Ich ceny sú v prípade našej značky Prodrive až o o 50% nižšie oproti batériám s rovnakou kapacitou Bosch,Yamaha, či Shimano, pričom používajú rovnaké články Samsung/LG/Panasonic. 

MONTÁŽ: ak máte potrebné vybavenie a skúsenosti, stačí objednať túto prestavbovú sadu a namontujete si ju svojpomocne. Ak sa chcete spoľahnúť na 100% výsledok a vyhnúť sa prípadným komplikáciám pri montáži, radi ju prevedieme u nás v odbornom servise v Rožňave. Stačí nám doručiť Váš bicykel kuriérom, osobne, či cez známeho a zvyčajne do 5 pracovných dní ho máte hotový späť u Vás. 

Ako zistiť , či batéria sa batéria zmestí do Vášho rámu : vytlačte nasledovný obrázok "šablona Hailong"  na 2 papiere A4 a vystrihnite bočný profil batérie a vyskúšajte ho vložiť do rámu Vášho bicykla.

VOĽBA TYPU PAS SENZORA: podľa Vášho stredového zloženia je potrebné zvoliť správny PAS senzor pedálovania. V základnej cene prestavbovej sady je zahrnutý štandardný typ PAS , na inštaláciu ktorého potrebujete mať aspoň 5mm voľného miesta na oske na ľavej strane stredového zloženia. V opačnom prípade je k sade potrebné dokúpiť PAS senzor na prevodník (doplatok 18€). V prípade svojpomocnej montáže doporučujeme pred odoslaním objednávky konzultovať výber PAS senzora (najlepšie e-mailom na info@elektrobike.sk s priložením fotografií s detailnými zábermi stredovej osky odspodu). 

 

PARAMETRE:

 • motor: AKM alebo SHENGYI 500W 48Nm. Na motory sú vhodné štandardné kazety 8 až 10 rýchlostné. 
 • max.rýchlosť: 30km/h 
 • riadiaca jednotka: 48V/20A (9xMOSFET) vstavaná v držiaku batérie, so sínusovým priebehom prúdu, s prúdovou reguláciou
 • LCD displej: multifunkčný s podsvietením, zobrazuje rýchlosť, výkon, stupeň asistencie, stav batérie, vzdialenosť, vonkajšiu teplotu. Ovládanie externým ovládačom s 3 tlačidlami umiestneným zvyčajne na ľavej strane riadidiel.
 • batéria: Lítium-iónová  LiNMC 48V / 12,5Ah (600Wh) s kvalitnými článkami Samsung 18650 3500mAh (13S4P)
 • nabíjačka: 54,6V / 2A
 • pokles kapacity a životnosť: o 20% po 800 plných nabíjacích cykloch, kalendárna životnosť 4 až 6 rokov
 • dojazd na plne nabitú batériu: 30-120km  (jazda s pedálovaním so 70kg jazdcom)
 • nabíjací čas plne vybitej batérie: 6 - 7 hodín
 • oska motora: pre rozostup zadnej vidlice 135mm
 • možnosť montáže brzdového kotúča:ano
 • hmotnosť sady vrátane batérie : 9kg
 • max. hmotnosť jazdca a batožiny: 100kg
 • Sada prekračuje hodnoty výkonu a rýchlosti povolené európsku normu EN15194 pre elektrobicykle. Nesmie sa používať na verejných komunikáciách.

  

OBSAH BALENIA:

 • vypletené koleso s motorom. Naše kolesá sú ručne vypletané a centrované, používame kvalitné dvojstenné ráfiky Remerx L719 a vysokopevnostné špice pre zvýšenú záťaž.
 • batéria, držiak na rám nabíjačka 
 • mikroprocesorová riadiaca jednotkazabudovaná v držiaku batérie
 • multifunkčný LCD displej s externým ovládačom s 3 tlačidlami
 • PAS senzor pedálovania typ STANDARD s 10-mi magnetmi. V prípade potreby je možný doplatok na typ s montážou na prevodník (pre zapúzdrené stredové zloženie)
 • kompletná kabeláž

  

VLASTNOSTI ELEKTROPOHONU:

 • motor má vnútorný planétový prevod s voľnobežkoupri jazde s vypnutým motorom nekladie takmer žiadny odpor
 • riadiaca jednotka má sínusový priebeh výstupného prúdu (bežné majú len obdĺžnikový priebeh), čo zvyšuje efektivitu a životnosť pohonu, znižuje straty v el.obvodoch a zjemňuje zvuk motora
 • Moderné prúdové riadenie motora s 5 voliteľnými stupňami:Prepínaním stupňov meníte ťah motora (narozdiel od bežných elektropohonov, kde prepínate len rýchlosť motora). Vďaka tomu je jazda s týmto pohonom veľmi príjemná bez potreby častého prepínania asistencie. Má citlivo vyladené stupne asistencie motora, medzi ktorými si vyberie každý cyklista: od jazdy bez pomoci motora, cez úplne jemnú pomoc (kedy máte pocit že jazdíte bez odporu vzduchu), až po ďalšie tri silnejšie stupne, ktoré využijete hlavne do väčších kopcov.
 • Inteligentná riadiaca jednotka zaisťuje príjemný a pozvoľný nábeh výkonupri aktivácii elektromotora (na rozdiel od pomerne ostrého záberu motora, na ktorý sme zvyknutí z bežných elektropohonov).
 • multifunkčné podsvietené LCD zobrazuje štandardné veličiny ako je rýchlosť, najazdená vzdialenosť, denné počítadlo, stav batérie, stupeň asistencie a tiež okamžitý výkon motora, napätie batérie vo Voltoch a teplotu okolia!
 • tlačítka pre nastavenie a ovládanie pohonu sú oddelené od LCD displeja.Výrazne sa tým zjednoduší montáž a zlepší sa rozmiestnenie ovládacích prvkov na riadidlách. 
 • duálny PAS senzor pre snímanie pohybu kľuky. Dáva signál pre zapnutie resp. vypnutie motora podľa pedálovania. Tento nový model má až s 10 magnetov, čím sa zaručí rýchla reakcia zapnutia a vypnutia pohonu na pohyb kľuky. Motor sa zapína iba pri točení kľuky v doprednom smere.

 

ZÁRUKA:  záruka na prestavbovú sadu je 24 mesiacov.

 

DOBA DODANIA:   dodanie prestavbovej sady trvá zvyčajne 4-6 pracovných dní, nakoľko je potrebné vypliesť koleso podľa Vami zadaného typu ráfu a špicov

 

ZÁRUČNÝ / POZÁRUČNÝ SERVIS, NÁHRADNÉ DIELY:   elektrobicykle staviame od roku 2010, máme bohaté skúsenosti s ich servisom, náhradné diely máme priamo na Slovensku a hlavne za veľmi príjemné ceny. Prípadný záručný alebo pozáručný servis vybavíme v priebehu pár dní - stačí ak nám pošlete vadný diel či celý bicykel kuriérom, my zistíme závadu, navrhneme odborné riešenie a odstránime poruchu.