sada PRODRIVe-500, 48V, 48Nm, batéria Samsung 48V/19,2Ah

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 6

Kvalitná prestavbová sada s nadštandardným výkonom motora 500W, rýchlosťou 30km/h a batériou Samsung s extrémnou kapacitou 922Wh slúži na prestavbu bežného bicykla na plnohodnotný elektrický bicykel. Pohon zabezpečuje motor Shengyi/AKM vhodný na dosahovanie vysokého krútiaceho momentu až 48Nm, preto je táto sada vhodná aj na kopcovité cesty so stúpaním do 18°. Sada je vhodná pre 90% bežných bicyklov so šírkou rozchodu zadnej vidlice 13,5cm s kolesom upevneným pomocou štandardnej rýchloupínacej osky. V ráme potrebujete mať dostatok miesta pre umiestnenie batérie, preto zvyčajne nie sú vhodné bicykle s rámom menším ako 17" (napr. niektoré dámske horské bicykle) , alebo celoodpružené bicykle (zadný tlmič zaberá miesto v ráme).

UPOZORNENIE: bicykel s týmto pohonom je určený len pre športové účely, jazdu na uzavretých a zabezpečených tratiach alebo pre experimentálne využitie ! Parametre prekračujú povolený výkon 250W aj rýchlosť 25km/h dané európskou smernicou EN15194 pre elektrobicykle a NESMÚ byť používané na verejných komunikáciách, cyklocestách apod. Jazdecké schopnosti jazdca ako aj jeho bezpečnostná výstroj musí zodpovedať vyššiemu výkonu a rýchlosti tohoto elektropohonu !  

 

Zadný motor sa dá namontovať len do štandardných rámov s otvorenou pätkou ako je na obrázku:

Drahšie a novšie bicykle majú pevnú os s uzavretou rámovou pätkou - tam sa zadný motor nedá vložiť !

Dostupnosť skladom
výplet a koleso
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
1 010 Euro    
Kód tovaru 4843/LEN
Značka PRODRIVe
Kategória Elektrosady na prestavbu bicykla
Záruka 2 roky
 

VÝHODY PRESTAVBY BICYKLA NA ELEKTROPOHON: Bicykel prestavaný pomocou tohoto 500W elektropohonu svojím výkonom, rýchlosťou a dynamickými vlastnosťami prevyšuje bežne dostupné továrenské elektrobicykle, ktoré majú iba 250W motor. Zároveň je prestavba o 200€ až 700€ lacnejšia ako najlacnejšie hotové ebiky na trhu. Bežné elektrobicykle používajú 36V batérie, v našej sade je až 48V batéria, teda pri rovnakom výkone postačuje o 25% nižší elektrický prúd, čo prináša nižšie elektrické straty a vyššiu efektivitu. Elektrobicykel je oproti klasickému už výrazne zložitejší stroj, takže majiteľ musí rátať aj s budúcimi investíciami do náhradných dielov, hlavne batérií s typickou životnosťou 4-6 rokov. Ich ceny sú v prípade našej značky Prodrive až o o 50% nižšie oproti batériám s rovnakou kapacitou Bosch,Yamaha, či Shimano, pričom používajú rovnaké články Samsung/LG/Panasonic. 

MONTÁŽ: ak máte potrebné vybavenie a skúsenosti, stačí objednať túto prestavbovú sadu a namontujete si ju svojpomocne. Ak sa chcete spoľahnúť na 100% výsledok a vyhnúť sa prípadným komplikáciám pri montáži, radi ju prevedieme u nás v odbornom servise v Rožňave. Stačí nám doručiť Váš bicykel kuriérom, osobne, či cez známeho a zvyčajne do 5 pracovných dní ho máte hotový späť u Vás. 

VOĽBA TYPU PAS SENZORA: podľa Vášho stredového zloženia je potrebné zvoliť správny PAS senzor pedálovania. V základnej cene prestavbovej sady je zahrnutý štandardný typ PAS , na inštaláciu ktorého potrebujete mať aspoň 5mm voľného miesta na oske na ľavej strane stredového zloženia. V opačnom prípade je k sade potrebné dokúpiť PAS senzor na prevodník (doplatok 18€). V prípade svojpomocnej montáže doporučujeme pred odoslaním objednávky konzultovať výber PAS senzora (najlepšie e-mailom na info@elektrobike.sk s priložením fotografií s detailnými zábermi stredovej osky odspodu). 

 

PARAMETRE:

 • motor: SHENGYI DGW22C alebo AKM128, 500W 48Nm. Na motory sú vhodné štandardné kazety 8 až 10 rýchlostné. 
 • max.rýchlosť: 30km/h 
 • riadiaca jednotka: 48V/20A (9xMOSFET) vstavaná v držiaku batérie, so sínusovým priebehom prúdu, s prúdovou reguláciou
 • LCD displej: multifunkčný s podsvietením, zobrazuje rýchlosť, výkon, stupeň asistencie, stav batérie, vzdialenosť, vonkajšiu teplotu. Ovládanie externým ovládačom s 3 tlačidlami umiestneným zvyčajne na ľavej strane riadidiel.
 • batéria: Lítium-iónová  LiNMC 48V / 19,2Ah (922Wh) s kvalitnými článkami Samsung 21700 4800mAh (13S4P)
 • nabíjačka: 54,6V / 2A
 • pokles kapacity a životnosť: o 20% po 800 plných nabíjacích cykloch, kalendárna životnosť 4 až 6 rokov
 • dojazd na plne nabitú batériu: 45-180km  
 • nabíjací čas plne vybitej batérie: 9 - 10 hodín
 • oska motora: pre rozostup zadnej vidlice 135mm
 • možnosť montáže brzdového kotúča:ano
 • hmotnosť sady vrátane batérie : 10kg
 • max. hmotnosť jazdca a batožiny: 100kg
 • Sada prekračuje hodnoty výkonu a rýchlosti povolené európsku normu EN15194 pre elektrobicykle. Nesmie sa používať na verejných komunikáciách.

  

OBSAH BALENIA:

 • vypletené koleso s motorom. Naše kolesá sú ručne vypletané a centrované, používame kvalitné dvojstenné ráfiky Remerx L719 a vysokopevnostné špice pre zvýšenú záťaž.
 • batéria, držiak na rám nabíjačka 
 • mikroprocesorová riadiaca jednotkazabudovaná v držiaku batérie
 • multifunkčný LCD displej s externým ovládačom s 3 tlačidlami
 • PAS senzor pedálovania typ STANDARD s 10-mi magnetmi. V prípade potreby je možný doplatok na typ s montážou na prevodník (pre zapúzdrené stredové zloženie) .
 • kompletná kabeláž

  

VLASTNOSTI ELEKTROPOHONU:

 • motor má vnútorný planétový prevod s voľnobežkoupri jazde s vypnutým motorom nekladie takmer žiadny odpor
 • riadiaca jednotka má sínusový priebeh výstupného prúdu (bežné majú len obdĺžnikový priebeh), čo zvyšuje efektivitu a životnosť pohonu, znižuje straty v el.obvodoch a zjemňuje zvuk motora
 • Moderné prúdové riadenie motora s 5 voliteľnými stupňami:Prepínaním stupňov meníte ťah motora (narozdiel od bežných elektropohonov, kde prepínate len rýchlosť motora). Vďaka tomu je jazda s týmto pohonom veľmi príjemná bez potreby častého prepínania asistencie. Má citlivo vyladené stupne asistencie motora, medzi ktorými si vyberie každý cyklista: od jazdy bez pomoci motora, cez úplne jemnú pomoc (kedy máte pocit že jazdíte bez odporu vzduchu), až po ďalšie tri silnejšie stupne, ktoré využijete hlavne do väčších kopcov.
 • Inteligentná riadiaca jednotka zaisťuje príjemný a pozvoľný nábeh výkonupri aktivácii elektromotora (na rozdiel od pomerne ostrého záberu motora, na ktorý sme zvyknutí z bežných elektropohonov).
 • multifunkčné podsvietené LCD zobrazuje štandardné veličiny ako je rýchlosť, najazdená vzdialenosť, denné počítadlo, stav batérie, stupeň asistencie a tiež okamžitý výkon motora, napätie batérie vo Voltoch a teplotu okolia!
 • tlačítka pre nastavenie a ovládanie pohonu sú oddelené od LCD displeja.Výrazne sa tým zjednoduší montáž a zlepší sa rozmiestnenie ovládacích prvkov na riadidlách. 
 • duálny PAS senzor pre snímanie pohybu kľuky. Dáva signál pre zapnutie resp. vypnutie motora podľa pedálovania. Tento nový model má až s 10 magnetov, čím sa zaručí rýchla reakcia zapnutia a vypnutia pohonu na pohyb kľuky. Motor sa zapína iba pri točení kľuky v doprednom smere.

 

ZÁRUKA:  záruka na prestavbovú sadu je 24 mesiacov.

 

DOBA DODANIA:   dodanie prestavbovej sady trvá zvyčajne 4-6 pracovných dní, nakoľko je potrebné vypliesť koleso podľa Vami zadaného typu ráfu a špicov

 

ZÁRUČNÝ / POZÁRUČNÝ SERVIS, NÁHRADNÉ DIELY:   elektrobicykle staviame od roku 2010, máme bohaté skúsenosti s ich servisom, náhradné diely máme priamo na Slovensku a hlavne za veľmi príjemné ceny. Prípadný záručný alebo pozáručný servis vybavíme v priebehu pár dní - stačí ak nám pošlete vadný diel či celý bicykel kuriérom, my zistíme závadu, navrhneme odborné riešenie a odstránime poruchu.