sada PRODRIVe-250 36V/25Nm, batéria Samsung 36V/20Ah

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 10

Kvalitná prestavbová sada s batériou extrémnej kapacity vhodná na prestavbu bežného horského či trekového bicykla na plnohodnotný elektrický bicykel. Je vhodná pre 90% bežných bicyklov, potrebujete mať zadnú vidlicu šírky 13,5cm, 8-10 rýchlostnú kazetu a koleso uchytené pomocou štandardnej rýchloupínacej 5mm osky. V ráme má byť dostatok miesta pre umiestnenie batérie, preto zvyčajne nie sú vhodné bicykle s rámom menším ako 17" (napr. niektoré dámske horské bicykle) , alebo celoodpružené bicykle (zadný tlmič zaberá miesto v ráme).

VÝHODY PRESTAVBY BICYKLA NA ELEKTROPOHON:Prestavaný bicykel sa vo výsledku vyrovná hotovým továrenským elektrobicyklom cenovej kategórie 1000-1500eur, takže môžete ušetriť 400€ až 900€ a zároveň vdýchnete svojmu osvedčenému a spoľahlivému bicyklu nový život na niekoľko rokov. Elektrobicykel je oproti klasickému už výrazne zložitejší stroj, takže majiteľ musí rátať aj s budúcimi investíciami do náhradných dielov, hlavne batérií s typickou životnosťou 4-6 rokov. Ich ceny sú v prípade našej značky Prodrive až o o 50% nižšie oproti batériám s rovnakou kapacitou a životnosťou pre pohony Bosch,Yamaha, či Shimano, pričom používajú rovnaké články Samsung/LG/Panasonic. 

MONTÁŽ: ak máte potrebné vybavenie a skúsenosti, stačí objednať túto prestavbovú sadu a namontujete si ju svojpomocne. Ak sa chcete spoľahnúť na 100% výsledok a vyhnúť sa prípadným komplikáciám pri montáži, radi ju prevedieme u nás v odbornom servise v Rožňave. Stačí nám doručiť Váš bicykel kuriérom, osobne, či cez známeho a zvyčajne do 5 pracovných dní ho máte hotový späť u Vás. 

Ako zistiť , či batéria sa batéria zmestí do Vášho rámu : vytlačte nasledovný obrázok "šablona Hailong"  na 2 papiere A4 a vystrihnite bočný profil batérie a vyskúšajte ho vložiť do rámu Vášho bicykla.

VOĽBA TYPU PAS SENZORA: podľa Vášho stredového zloženia je potrebné zvoliť správny PAS senzor pedálovania. V základnej cene prestavbovej sady je zahrnutý štandardný typ PAS , na inštaláciu ktorého potrebujete mať aspoň 5mm voľného miesta na oske na ľavej strane stredového zloženia. V opačnom prípade je k sade potrebné dokúpiť PAS senzor na prevodník (doplatok 18€). V prípade svojpomocnej montáže doporučujeme pred odoslaním objednávky konzultovať výber PAS senzora (najlepšie e-mailom na info@elektrobike.sk s priložením fotografií s detailnými zábermi stredovej osky odspodu). 

Zadný motor sa dá namontovať len do štandardných rámov s otvorenou pätkou ako je na obrázku:

Drahšie a novšie bicykle majú pevnú os s uzavretou rámovou pätkou - tam sa zadný motor nedá vložiť !

Dostupnosť do 21 dní od objednávky
výplet a koleso
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
860 Euro    
Kód tovaru 382/29
Značka PRODRIVe
Kategória Sady so zadným motorom (kr.moment 25Nm)
Záruka 2 roky
 

PARAMETRE:

-  menovité napätie 36V, max.prúd 14A, nominálny výkon 250W

-  max.rýchlosť 25km/h

-  dojazd na jedno nabitie: 40-130km  (jazda s pedálovaním na 1. a 2. asistenčnom stupni po rovine v bezvetrí so 70kg jazdcom)

-  kapacita batérie: 19,2Ah  s najnovšími článkami Samsung

-  pokles kapacity a životnosť: o 20% po 800 plných nabíjacích cykloch, kalendárna životnosť 4 až 6 rokov

-  čas potrebný na nabitie: 5 -7 hodín

-  rozostup zadnej vidlice: 135mm

-  možnosť montáže brzdového kotúča: ano

- hmotnosť sady vrátane batérie : 8kg

- max. hmotnosť jazdca a batožiny: 100kg

 

OBSAH BALENIA:

- vypletené koleso s motorom. Naše kolesá sú ručne vypletané a centrované, používame kvalitné dvojstenné ráfiky Remerx L719 a vysokopevnostné špice pre zvýšenú záťaž.

- Lítium-iónová batéria 36V a nabíjačka na 230V (Viac všeobecných informácií o batériách nájdete v tomto článku.)

- mikroprocesorová riadiaca jednotka zabudovaná v držiaku batérie

- multifunkčný LCD displej s externým ovládačom s 3 tlačítkami

PAS senzor pedálovania 

- kompletná kabeláž

  

VLASTNOSTI ELEKTROPOHONU:

-  motor má vnútorný planétový prevod s voľnobežkou, pri jazde s vypnutým motorom nekladie takmer žiadny odpor

- riadiaca jednotka má sínusový priebeh výstupného prúdu (bežné majú len obdĺžnikový priebeh), čo zvyšuje efektivitu a životnosť pohonu, znižuje straty v el.obvodoch a zjemňuje zvuk motora

- Moderné prúdové riadenie motora s 5 voliteľnými stupňami: Prepínaním stupňov meníte ťah motora (narozdiel od bežných elektropohonov, kde prepínate len rýchlosť motora). Vďaka tomu je jazda s týmto pohonom veľmi príjemná bez potreby častého prepínania asistencie. Má citlivo vyladené stupne asistencie motora, medzi ktorými si vyberie každý cyklista: od jazdy bez pomoci motora, cez úplne jemnú pomoc (kedy máte pocit že jazdíte bez odporu vzduchu), až po ďalšie tri silnejšie stupne, ktoré využijete hlavne do väčších kopcov.

- Inteligentná riadiaca jednotka zaisťuje príjemný a pozvoľný nábeh výkonu pri aktivácii elektromotora (na rozdiel od pomerne ostrého záberu motora, na ktorý sme zvyknutí z bežných elektropohonov).

multifunkčné podsvietené LCD zobrazuje štandardné veličiny ako je rýchlosť, najazdená vzdialenosť, denné počítadlo, stav batérie, stupeň asistencie a tiež okamžitý výkon motora, napätie batérie vo Voltoch a teplotu okolia!

tlačítka pre nastavenie a ovládanie pohonu sú oddelené od LCD displeja.Výrazne sa tým zjednoduší montáž a zlepší sa rozmiestnenie ovládacích prvkov na riadidlách. 

PAS senzor pre snímanie pohybu kľuky. Dáva signál pre zapnutie resp. vypnutie motora podľa pedálovania. Tento nový model má až s 10 magnetov, čím sa zaručí rýchla reakcia zapnutia a vypnutia pohonu na pohyb kľuky. Motor sa zapína iba pri točení kľuky v doprednom smere.

 

ZÁRUKA: 

- záruka na prestavbovú sadu je 24 mesiacov.

 

DOBA DODANIA: 

- dodanie prestavbovej sady trvá zvyčajne 2-6 pracovných dní, nakoľko je potrebné vypliesť koleso podľa Vami zadaného typu ráfu a špicov