sada PRODRIVe-R615 (motor 500W, 40km/h, LCD, batéria 615Wh Samsung)

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 12

Kvalitná prestavbová sada s nadštandardným výkonom motora 500W, rýchlosťou vyše 40km/h a veľkokapacitnou batériou Samsung slúži na prestavbu bežného horského či trekového bicykla na plnohodnotný elektrický bicykel. Je vhodná pre 90% bežných bicyklov so šírkou rozchodu zadnej vidlice 13,5cm s kolesom upevneným pomocou štandardnej rýchloupínacej osky. V ráme potrebujete mať dostatok miesta pre umiestnenie batérie, preto zvyčajne nie sú vhodné bicykle s rámom menším ako 17" (napr. niektoré dámske horské bicykle) , alebo celoodpružené bicykle (zadný tlmič zaberá miesto v ráme).

VÝHODY PRESTAVBY BICYKLA NA ELEKTROPOHON: Bicykel prestavaný pomocou tohoto 500W elektropohonu svojím výkonom, rýchlosťou a dynamickými vlastnosťami prevyšuje bežne dostupné hotové továrenským elektrobicykle, ktoré majú iba 250W motor. Namiesto bežnej 25km/h rýchlosti dosahuje vyše 40km/h! Zároveň je prestavba o 200€ až 700€ lacnejšia ako najlacnejšie hotové ebiky na trhu. Bežné elektrobicykle používajú 36V batérie, v našej sade je až 48V batéria, teda pri rovnakom výkone postačuje o 25% nižší elektrický prúd, čo prináša nižšie elektrické straty a vyššiu efektivitu. Elektrobicykel je oproti klasickému už výrazne zložitejší stroj, takže majiteľ musí rátať aj s budúcimi investíciami do náhradných dielov, hlavne batérií s typickou životnosťou 4-6 rokov. Ich ceny sú v prípade našej značky Prodrive až o o 50% nižšie oproti batériám s rovnakou kapacitou a životnosťou pre pohony Bosch,Yamaha, či Shimano, pričom používajú rovnaké články Samsung/LG/Panasonic. 

MONTÁŽ: ak máte potrebné vybavenie a skúsenosti, stačí objednať túto prestavbovú sadu a namontujete si ju svojpomocne. Ak sa chcete spoľahnúť na 100% výsledok a vyhnúť sa prípadným komplikáciám pri montáži, radi ju prevedieme u nás v odbornom servise v Rožňave. Stačí nám doručiť Váš bicykel kuriérom, osobne, či cez známeho a zvyčajne do 5 pracovných dní ho máte hotový späť u Vás. V prípade svojpomocnej montáže doporučujeme našu bezplatnú konzultáciu (najlepšie e-mailom s priložením fotografií bicykla zboku a tiež detailnými zábermi stredovej osky odspodu) kvôli výberu vhodného typu PAS senzora pedálovania (ponúkame 3 typy).

Dostupnosť Zvoľte variant skladom skladom skladom
výplet a koleso
790 Euro 790 Euro 790 Euro 790 Euro    
Kód tovaru Zvoľte variant 487/26-3 487/28-3 487/27-3
Značka PRODRIVe
Kategória Sady na prestavbu bicykla na elektrický
Záruka 2 roky
 

PARAMETRE:

 • motor: s výkonom 500W do zadného kolesa pre bicykle s 8-10 stupňovou kazetou. 
 • max.rýchlosť: 40km/h (26" koleso) až 44km/h (29" koleso)
 • riadiaca jednotka: 48V/20A vstavaná v držiaku batérie, so sínusovým priebehom prúdu, s prúdovou reguláciou
 • LCD displej: multifunkčný s podsvietením, zobrazuje rýchlosť, výkon, stupeň asistencie, stav batérie, vzdialenosť, vonkajšiu teplotu. Ovládanie externým ovládačom s 3 tlačidlami umiestneným zvyčajne na ľavej strane riadidiel.
 • batéria: Lítium-iónová  LiNMC 48V / 12,8Ah (615Wh) s kvalitnými článkami Samsung 18650 3200mAh (13S4P)
 • nabíjačka: 54,6V / 2A
 • pokles kapacity a životnosť batérie: o 30% po 800 plných nabíjacích cykloch, kalendárna životnosť 4 až 6 rokov
 • dojazd na plne nabitú batériu: max. 100-120km  (jazda s pedálovaním na 2.asistenčnom stupni po rovine v bezvetrí so 70kg jazdcom), v ťažšom teréne 50-70km
 • nabíjací čas plne vybitej batérie: 7 - 8 hodín
 • oska motora: pre rozostup zadnej vidlice 135mm
 • možnosť montáže brzdového kotúča:ano
 • hmotnosť sady vrátane batérie : 9kg
 • Sada prekračuje hodnoty výkonu a rýchlosti povolené európsku normu EN15194 pre elektrobicykle. Nesmie sa používať na verejných komunikáciách.

  

OBSAH BALENIA:

 • vypletené koleso s motorom. Naše kolesá sú ručne vypletané a centrované, používame kvalitné dvojstenné ráfiky Remerx L719 a vysokopevnostné špice pre zvýšenú záťaž.
 • batéria, držiak na rám nabíjačka 
 • mikroprocesorová riadiaca jednotkazabudovaná v držiaku batérie
 • multifunkčný LCD displej s externým ovládačom s 3 tlačidlami
 • PAS senzor pedálovania typ STANDARD s 10-mi magnetmi. V prípade potreby je možný doplatok na typ s montážou na prevodník (pre zapúzdrené stredové zloženie) alebo pre zapúzdrený typ mini
 • kompletná kabeláž

  

VLASTNOSTI ELEKTROPOHONU:

 • motor má vnútorný planétový prevod s voľnobežkoupri jazde s vypnutým motorom nekladie takmer žiadny odpor
 • riadiaca jednotka má sínusový priebeh výstupného prúdu (bežné majú len obdĺžnikový priebeh), čo zvyšuje efektivitu a životnosť pohonu, znižuje straty v el.obvodoch a zjemňuje zvuk motora
 • Moderné prúdové riadenie motora s 5 voliteľnými stupňami:Prepínaním stupňov meníte ťah motora (narozdiel od bežných elektropohonov, kde prepínate len rýchlosť motora). Vďaka tomu je jazda s týmto pohonom veľmi príjemná bez potreby častého prepínania asistencie. Má citlivo vyladené stupne asistencie motora, medzi ktorými si vyberie každý cyklista: od jazdy bez pomoci motora, cez úplne jemnú pomoc (kedy máte pocit že jazdíte bez odporu vzduchu), až po ďalšie tri silnejšie stupne, ktoré využijete hlavne do väčších kopcov.
 • Inteligentná riadiaca jednotka zaisťuje príjemný a pozvoľný nábeh výkonupri aktivácii elektromotora (na rozdiel od pomerne ostrého záberu motora, na ktorý sme zvyknutí z bežných elektropohonov).
 • multifunkčné podsvietené LCD zobrazuje štandardné veličiny ako je rýchlosť, najazdená vzdialenosť, denné počítadlo, stav batérie, stupeň asistencie a tiež okamžitý výkon motora, napätie batérie vo Voltoch a teplotu okolia!
 • tlačítka pre nastavenie a ovládanie pohonu sú oddelené od LCD displeja.Výrazne sa tým zjednoduší montáž a zlepší sa rozmiestnenie ovládacích prvkov na riadidlách. 
 • duálny PAS senzor pre snímanie pohybu kľuky. Dáva signál pre zapnutie resp. vypnutie motora podľa pedálovania. Tento nový model má až s 10 magnetov, čím sa zaručí rýchla reakcia zapnutia a vypnutia pohonu na pohyb kľuky. Motor sa zapína iba pri točení kľuky v doprednom smere.

 

ZÁRUKA:  záruka na prestavbovú sadu je 24 mesiacov.

 

DOBA DODANIA:   dodanie prestavbovej sady trvá zvyčajne 4-6 pracovných dní, nakoľko je potrebné vypliesť koleso podľa Vami zadaného typu ráfu a špicov

 

ZÁRUČNÝ / POZÁRUČNÝ SERVIS, NÁHRADNÉ DIELY:   elektrobicykle staviame od roku 2010, máme bohaté skúsenosti s ich servisom, náhradné diely máme priamo na Slovensku a hlavne za veľmi príjemné ceny. Prípadný záručný alebo pozáručný servis vybavíme v priebehu pár dní - stačí ak nám pošlete vadný diel či celý bicykel kuriérom, my zistíme závadu, navrhneme odborné riešenie a odstránime poruchu. 

 

UPOZORNENIE:

- TENTO elektropohon prekračujE ZÁKONOM POVOLENÚ max.rýchlosť aj výkon motora (norma EN15194).

- Takéto elektrobicykle sú považované za ľahké motorové vozidlá, nesmú byť účastníkmi cestnej premávky bez pridelenej ŠPZ, poistky a vodičského oprávnenia jazdca!

- Sú určené na jazdu mimo cestnej premávky napr. na uzavreté športové akcie apod.

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.